EESTI NEIJINGI KOOL

TERVISE KÜSIMUSED JA VASTUSED. 28.03.2020.

J.L.Padilla: Tere õhtust, prouad ja härrad!

Väikese hilinemisega, aga oleme Tiani kommunikatsioonides, 24 tundi ja rohkem. Teile räägib J.L.Padilla, selle programmi diktor ja nõuandja. Seda programmi esitleb Argentiina Vabariigi pealinnast Buenos Airesest doktor don Juan David Osorio. Ja see programm räägib tervise küsimustest ja vastustest.

Doktor Osorio, tere õhtust! Tervitame teid!

Dr Osorio: Südamlikud tervitused. Kas me oleme eetris? Taas uus terviseprogrammi saade, 543 saadet on juba olnud. Ja arvestades seda, mida keskkonnast sisse hingatakse, siis küsimused või selle saate programmi koostamine on ka seotud sellega, mis meie vastuvõttudes, kliinikutes toimub. Nii et, kui te mul lubate, siis valime välja mõned küsimused õpilastelt ja kooli lähematelt kolleegidelt, teeme nendest sünteesi ja küsime. Kui teile sobib, siis alustame?

J.L.Padilla: Hakkame pihta, sest me oleme juba natuke hiljaks jäänud.

Dr Osorio: Esimene küsimus: Kuidas te kujutate ette, härra nõunik, milline on maailm ükskord, kui see pandeemia mööda saab? Kas tuleb sotsiaalseid muutusi, poliitilisi muutusi, majanduslikke muutusi, teadlikkuse muutusi? Ja seome selle küsimuse ühe teise küsimusega, mis on seoses kuu oraakliga. Kuidas on oraakli mõttes – mis on praegu apogee, kulmineeruva väärtus – kas te saate seda esimest küsimust ka natuke oraakli konteksti panna? Tänan väga.

 

J.L. Padilla: Kuidas me ette kujutame, milline maailm või milline saab meie inimkonna elu olema peale seda pandeemiat – meid on ju 7,4 miljardit. Kui see ehmatus, kohutamine üle läheb, siis kõigepealt öeldes, mis on ilmselt kõige ilmsem ja see juba juhtub, on see, et rikkad saavad palju rikkamateks, keskklass kaob praktiliselt ära ja vaesed muutuvad väga palju vaesemateks. Tuleb tohutu majanduslik kriis. Tohutu! Tohutu-tohutu.

Peaaegu kõik odavneb. Mis tähendab, et rikkad võivad selle üles osta, et oodata, millal asjad paranevad ja siis kallimalt maha müüa. Tööga orjastatakse palju rohkem. Kui enne maksti palgaks 10, siis nüüd võivad sulle maksta 4. Ja sellega ollakse nõus, sest parem see kui mitte midagi. Kapitalism leiutatakse niimoodi uuesti, nagu ma teile just rääkisin.

Hirm, ehmatus, paanika ja terror jäävad inimeste sisse. Enamus elanikkonnast – tegelikult globaalselt – on  palju suuremad orjad. Inimesed alluvad palju rohkem võimudele. Tänaseks on ju tõestatud, et kui on hästi orkestreeritud hirmutamine, siis kõik kuuletuvad. Sinnamaani välja, et sulguvad oma kodudesse ja ei osuta mitte mingisugust vastupanu.

Vaenlane on nähtamatu ja kui tuleb vaenlast hävitada – ta on nähtamatu, aga kuna ta on nähtava sees ehk inimese sees – siis hävitame inimese. Selles mõttes, et inimene on tänulik, sest tänu sulgemisele, tänu teraapiatele – mis ükski ei ole ju spetsiifiline, aga kõik on teretulnud – tänu sellele saame ju edasi minna. Oleme tänulikud hiinlastele, nendele intelligentsetele kommunistlikele diktaatoritele, kes küll survestavad oma elanikkonda, aga me oleme väga tänulikud neile. Täiesti suurejooneline Stockholmi sündroom! Ja selle tänulikkuse tõttu, iga kord kui valitsused või riigid paluvad midagi või tahavad midagi, siis enamus enamusest – hirmu ja tänulikkuse tõttu – alluvad.

Kahtlemata jäävad ka väga tundlikud väikesed grupid, kes näevad, et on võimalus saada teistsugusteks inimesteks. See on suur võimalus suure põgenemise (vihje filmile The Great Escape https://www.imdb.com/title/tt0057115/) jaoks. Meie, kes me juba enne selle olukorrani jõudmist oleme ka elanud, teame, et selline sulgemine võib viia selleni, et meie teadvus laieneb teistmoodi ja me saame planeerida elu teistmoodi.

Tuleks seda teist nägemust hoida. Peab olema väga-väga tähelepanelikud, väga-väga hoolikad. Mitte anda võimule võimalust ennast jälgida. Loomulikult, ta juba jälgib meid – meie puhul kindlasti – aga niikaua, kuni me ei ole võimu jaoks ohtlikud ja meie mõju on minimaalne, siis on isegi hea, et me oleme olemas, sest nii näitab võim ennast heldena, heatahtlikuna.

Tahaksin teile ütelda: vooruslik, heatahtlik osa praegusest ajahetkest on just see, et on väikeseid gruppe, kes uuendavad ennast täielikult, saavad nägemuse uuest maailmast ja on väga tundlikud kõige selle võimu näitamise juures. Sest võim on muutunud nii päästjaks, kohtunikuks kui kõigeks… kõigeks. Kõik samal ajal. Uskumatu, aga nii see on.

Ja see tähendab meie jaoks, et haigused jätkuvad, aga palju hullemini ning neid on palju keerulisem aidata. Erastamine saab olema suurem. Kes saab järgmiseks Põhja-Ameerika presidendiks? Donald Trump, sest ta süstis kaks triljonit dollarit Ameerika majandusse. Kes on suur võitja Hiinas? Kommunistlik Partei koos oma presidendiga. Ma arvan, et meie Hispaania sotsialistlik partei või mis iganes partei võidaks ka kindlasti järgmised valimised, kuigi siiamaani ei ole nad mitte ühtegi asja hästi teinud. Korralikult ei ole siiamaani midagi tehtud, aga nemad juhivad vägesid.

See on lühikeses plaanis nägemus, mis meil on, milline saab olema maailm.

 

Aga oraakli kalendri mõttes – kulminatsioon. Oraakel näitab meile, et me oleme jõudnud sellise punktini, mis on kulminatsioon. Kus me peame astuma sammu, et näidata, kas me oleme hirmu lapsed või rõõmu ja elu lapsed. Ja rõõmu ja elu lapseks olemine ei välista, et me hoolitseme enda eest, et me võtame kasutusele vastavaid meetmeid või vahendeid. Loomulikult me teeme seda, aga nagu vanasõna ütleb: ravivahend tundub olema hullem kui haigus.

Kõik see numbritega toimuv manipuleerimine, terror, mis on tohutu. Hispaanias tehti üks näituste paviljon viie tuhande voodiga haiglaks. Tundub, nagu oleksime kõik haiged – 45 miljonit inimest. Ja neli tuhat millegagi surnut. Võrreldakse sellega, et eelmisel aastal suri liiklusõnnetustes sama arv inimesi, aga see on palju vähem hukkunuid, kui need viis tuhat last, kes maailmas päevas nälga surevad. Seda võrdlust ei tule kellelgi pähe teha.

Aga kõik on väga politiseeritud ja väga huvidest kantud ning lisaks majanduslikuks tehtud. Majandus on kõige selle taga, nagu ei kunagi varem – hullumeelselt, nähes suurt saaki.

Kõik väikesed ärid, väiksed ärimehed kaotavad oma tööd ja firmad, nad on oma ärid juba kaks nädalat tagasi sulgenud. Väikesed ärid on suletud ja on väga keeruline, et nad saaksid ennast uuesti avada. Vähemalt mitte lähemal ajal. Võib-olla pikema aja pärast.

Ehk kapitalismi leiutatakse uuesti. Ja mitte ainult selleks, et võita rohkem – see rohkem võitmine on pinnapealne – vaid selleks, et kontrollida ja valitseda elanikkonda. Mitte, et varem ei kontrollitud või ei valitsetud, loomulikult. Aga nüüd, pärast seda, ma usun, et palju-palju rohkem.

See võib kõlada konspiratsiooniteooriana. Võib-olla. Kes nii mõtleb, las ta vaatab olukorda, milles praegu elatakse ja las ta vaatab, kuidas kõik on jumala tänulikud oma valitsusele. Vaadaku, kuidas palju olulisem on jalutada koeraga kui lapsega. Vaadaku, kuidas tubakaputkad on lahti, kuigi tubakas tekitab vähki, vähki, vähki, aga riik ei kaota oma tulusid, ei saa ju kaotada seda raha.

See on suurepärane võimalus! Palutakse, et keegi ei suitsetaks mitte kusagil, aga tubakakioskid on lahti – need kuuluvad riigile – et kõik suitsetaksid rohkem. Need, kes enne ei suitsetanud, hakkavad suitsetama, sest nad istuvad ju kodudes kinni. Mis neil seal muud teha on. Ja need, kes olid jätnud suitsetamise maha, hakkavad uuesti suitsetama.

Me ei saa sellest väga hästi aru, kuidas on nii, et kui maailmas proovitakse teha teistmoodi, näiteks Rootsis või Madalmaades, et kui minimaalseltki langetakse välja või valitakse mingi teistsugune tee, kui teised selle konspiratsiooni käigus – nimetame seda niimoodi – siis on kriitika ja rünnak tohutud. Kõik teised riigid kritiseerivad radikaalselt rootslaste positsiooni, ütlevad, et nad tasuvad selle eest kallilt. Kuidas on nii, et inimesed võivad pargis käia? Kuidas võivad lapsed koolis käia? See läheb neile kalliks maksma! Aga oot-oot, oota, oota. Rootslased on ka inimesed, neil on omad strateegiad, nad räägivad, miks nad nii teevad. Nad ei taha kaotada kõiki oma ressursse. Nad ei taha taluda tohutute alarmide kõrvalmõjusid ja nad otsustasid teha seda mõõdukamalt, et ei ole vaja sellega tingimata nõus olla.

Me lihtsalt mõtlesime natuke ette, nagu meilt küsiti, aga enne, kui ütelda, et me oleme nõus või ei ole nõus, las igaüks vaatab, millist elu ta parajasti elab. Kuidas tema liikumisvabadused on ära keelatud; kuidas kogunemisvabadus on keelatud või vähendatud; kuidas vanurid ei saa välja tulla; kuidas lapsega parki minna on keelatud (Hispaanias on keelatud); kuidas praktiliselt midagi ei ole lubatud. Kui see on lahe, noh…

Kui see kõik mööda läheb, siis hakkame vaatama numbreid. Sest ühel päeval räägitakse sulle ühtemoodi ja teisel päeval räägitakse teismoodi. Numbrid on üha hullemad või skandaalsemad.

Kui me välja läheme, siis hakkame nakatama kõiki, kes ei ole veel nakatunud. Kes läbi põdesid, neil on antikehad ja näiliselt ei juhtu midagi. Eelmisel aastal suri palju rohkem inimesi tavalisse grippi, kui sellel aastal koroonaviirusesse. Aga see oli gripp ja sellega ollakse nõustunud, et nii juhtub igal aastal.

Ma usun, et ei ole keeruline jõuda samasuguste järeldusteni nagu mina jõudsin.

 

Kulminatsiooni hetk, on vaja jätkata. Mõelda, kas me upume hirmu, usaldamatusse, terrorisse. Solvatakse inimesi, kes julgevad välja minna. Usaldamatus on peaaegu absoluutne – naabrisse, sõpra – see on tohutu!

 

Ma ei tea, kuidas Argentiinas asjad on, aga ilmselt samasugused, kuna tegemist on ka Ladina riigiga. Ilmselt elatakse seal samamoodi. Hispaanias on kogu sõjavägi tänavatel. Praegu transpordivad nad surnuid ning keegi näe oma lahkunud lähedasi. Mis mõttes, kui ta on urnis ja see on hermeetiliselt suletud, miks ma ise ei saa siis teda matta? Aga ei lasta, ei. Meil on tänaval sõjavägi, rahvuslik politsei, rahvuskaart, munitsipaalpolitsei. Lisaks veel teisi ka. Hispaanias on seitse kaitsega tegelevat korpust. Ja nad võivad su käest igal hetkel küsida: „Kuhu sa lähed?“ Ja kui sul ei ole vabandust, võidakse sulle trahvi teha või vangi panna. Ja kui sa tuled poest tagasi, siis nad võivad vaadata, kas sa ostsid seda, mida sa plaanisid osta. Kui ei, siis nad võivad ka trahvi teha.

Ma ei tea, kas see parandab kuidagi pandeemiat? Me oleme sisse piiratud, aga pandeemia muudkui kasvab. Kus siis inimesed nakatuvad? Kas nad nakatusid juba enne ja nüüd tulevad sümptomid välja? Kas nad nakatusid 8.märtsil ja praegu, 28.märtsil, tulevad kõik haiged välja? 20 päeva on möödunud. Ma ei tea… Me ei näe paranemist. Me ei näe, et uute nakatumiste arv kuidagi väheneks, vaid kogu aeg tuleb nakatunuid aina rohkem juurde. Kus nad nakatuvad? Kõik on ju kinni, kus nad nakatuvad?

Aga hea küll. Sellepärast ma ütlengi, et on nii palju kaheldavaid andmeid. Nii me seda näeme. Nii me seda näeme.

 

Dr Osorio: Selles kontekstis vastasite juba kõikidele teistele küsimustele ka, mis meil siin olid. Kolleeg küsis, kuidas inimesed tunnevad ennast niimoodi suletuna? Kuidas peaks toimima inimese energeetikale? Kuidas toimida Shen-ile? Või toimida geneetikale, millest ühes teises programmis räägiti?

 

J.L.Padilla: Öeldakse, et itaallaste ja hispaanlaste genoom on väga sarnane ning väga erinev hiinlaste omast ja et sellepärast on meil rohkem nakatumist. Ma kahtlen selles. Seda öeldakse ja ongi kõik, kusagil ei ole mingeid selgeid tõendeid selle kohta, et see nii oleks. Ka põhja-ameeriklaste genoom on ju erinev hiinlaste omast ja sellepärast on neil nüüd ka rohkem nakkust.

Aga hiinlased, lisaks sulgemisele, kasutasid ka hiina meditsiini. Ma küsin, et järsku oli sellel mingi mõju? Nemad tulid 56 päevaga oma seiskumisest välja ja nüüd nad aitavad kogu maailma. Ehk siis kas see on juhuslik või neil vedas kõvasti? Ma ei tea.

 

Ma mõtlen, et on kolm gruppi inimesi, kes jäävad täiesti vahenditeta. Ühest küljest lapsed. Tundub, et nad küll nakatuvad vähe viirusest, aga nendega ei arvestata üldsegi. Nad on kinni ja ongi kõik. Eakad inimesed on ka kinni, aga ka hüljatud. Nendega ei tohi kokku saada. Kui see on kõige suurema riskiga grupp, siis sellele grupile pööratakse kõige vähem tähelepanu. Ja kolmas grupp, kellest me rääkisime, on naised.

Naisele, kes oli juba ühiskonda tulnud, tuletatakse selle sulgumisega uuesti meelde vana kodusse sulgemist. Kes peab kodudes kõige raskemaid töid tegema? Naine. Muidugi naine, nii lihtne see ongi. Ja kui me tuleme sellest pandeemiast välja, siis kes eelistatult kaotab töö? Naine. On ju nii? Kelle palka eelistatult vähendatakse? Naise. Kes tuleb üldiselt paremini välja – sotsiaalses mõttes? Mees.

Kolm inimgruppi. Naistest on Hispaanias räägitud ainult niipalju, et nad käisid 8.märtsil demonstratsioonil ja sealt tuli palju nakkust. Kindlasti. Aga see sotsiaalne grupp – kes on pealegi pool meie inimliigist – pöördub tagasi 19.sajandisse. Hullemasse kui eelmisel sajandil. Ja kui ei pöördu, siis vaatame!

Need töökohad, mis neil olid, ma ei usu, et need alles on. Ma ei usu, et need ootavad naisi. Aga annaks Jumal, et me eksime! Tõesti, Jumal küll. Annaks Jumal!

Kuna see on midagi, mida me ju näeme – sedamööda kui me näeme – siis võime ka ütelda: „Oi, kuule, me eksisime!“ Ja ma olen valmis seda ütlema.

 

See ei tähenda, et meil ei oleks midagi teha. Loomulikult me jätkame. Me liigume edasi, otsides, improviseerides, hoolitsedes, edastades. Loomulikult! Aga proovides ette näha, mis toimuma hakkab, siis me arvame, et läheb enam-vähem nii.

 

Dr Osorio: Härra nõunik, suur tänu selle mõtiskluse eest, mis laiendab kaasaegse inimkonna kogemusi. Et jätkata teemat, küsime nõuandeid, kuidas ennetada või terapeutiliselt toimida? Te olete teistes programmides juba rääkinud erinevatest resonaatoritest, aga küsime kahte asja. Aga enne veel kõigi kolleegide ja õpilaste nimel soovime tänada teid selle töö eest Tiani kommunikatsioonides kõigi programmidega ja selle jätkuva aktivatsiooniprogrammiga. Näeme, et need programmid on hindamatult abiks.

Küsime nõuandeid, kuidas töötada hirmuga? Näiteks massaažiga, mida saaksime teha patsientidele, lähedastele. Milline võiks olla viis, kuidas toimida?

 

J.L.Padilla: Ma usun, et selles sissepiiratusse seisundis võiks teha Südameõpetaja qi gong’i. Alustades rinna keskelt, liikudes piki käsivarre sisekülge kuni keskmise sõrme otsani. Seda ühest küljes, see aitab palju kaasa.

Teisest küljest hõõruda randmeliigest, kus on olulised resonaatorid Kopsu, Südameõpetaja ja Südame kanalilt. Hõõruda randmeid nii, et võtame teise käega ümber randme kinni – pöidla ja nimetissõrme vahele – ümbritseme randme pöidla ja nimetissõrmega, käevõru sarnaselt ja hõõrume kuni nahk hakkab õhetama.

Ja edasi – oluline – sedamööda kui võimalik, stimuleerida:

·       36MG

·       5N – Shui Quan

Me oleme rääkinud teistest resonaatoritest ka, aga kui rääkida automassaažist, siis seda võib öelda oma perekonnaliikmetele, et tee seda hommikul või õhtul, patsientidele võib öelda.

See on mõeldud inimestele, kes on terved. Terved selles mõttes, et neil ei ole positiivset koroonaviiruse proovi.

 

Kui aga haigus on juba alanud, siis peaksime minema järgmiste resonaatorite juurde:

·       6K – Kong Zui

·       17RM

·       12RM

·       36MG

·       6P (San Yin Jiao)

Seda siis sellisel juhul, kui on juba mõned sümptomid olemas või kui proov oli positiivne.

 

Kui patsient ei ole veel intubeeritud, intubeerituid võib ka ravida,  aga tal on juba tõsine hingamispuudulikkus, siis on oluline võtta suitsuta moxa ja kasutada järgmisi resonaatoreid:

·       9K-le (Tai Yuan)

·       6SÕ

·       6S

·       17RM

·       36MG

·       13KP

·       8P (Di Ji)

See siis moxaga. Kui saab – tõsiste patsientide puhul – siis veel parem, kiire nõel ja siis moxa.

Suitsuta moxat võib teha ükskõik kus kohas, ka esmaabis või haiglas. Üks meie kolleeg küsis meilt ravi, mida teha intensiivravi osakonnas. Ta üllatas meid, aga rõõmustas meid selles mõttes, et me võime ka koostööd teha kõigi nende asjade juures, mida tehakse – lisaks erinevatele ravimimeetoditele, mida kasutatakse.

Suitsuta moxaga võib täiesti ilmsetel põhjustel ka koostööd teha ja aidata, et immuunsüsteem liiguks edasi ning et südame-veresoonkonna- ja hingamissüsteem saaksid ka toetatud.

 

Need oleks kolm positsiooni, mida me võiksime kasutada.

 

Samuti oleks perekonna jaoks oluline, et ei ole ühtegi komplikatsiooni, lisaks eelpool mainitud ennetavale ravile, võiksite valmistada suure teelehe teed lagritsa ja kaneeliga. Oluline! Klaasitäis hommikul ja teine õhtul. Ning see, kahtlusteta, mõjub hästi.

Suur teeleht, lagrits, kaneel. Tervisliku söömise programmis me rääkisime sellest, et me lisame asju vähehaaval juurde.

 

Dr Osorio: Suur tänu, härra nõunik! Täna oli ka tantsu tund, mida te räägite tantsu kohta.

 

J.L.Padilla: Täna olid meil tervendava armastuse tantsud, mis ajas kõigile kananaha ihule. Ma arvan, et see on kõigile tehtav. Ja see on lindistatud, võite seda vaadata. Muusika on olemas, samuti video kõikidest liikumistest, mida tantsijanna tegi. Saate alla laadida. Ei ole küsimus, et peaks täpselt samamoodi tegema, küll aga järgida järgnevust, mis oli. Ja lõpetades kosmilises embrüos – nagu uus inimene.

Ja kui on valida, kas teha võimlemisharjutuse kompleksi või selle tantsu, siis teha ikkagi seda püha tantsu. Igaüks loomulikult oma oskuste, võimaluste piires. On ilmselge, et Antarese paindlikkust ja elastsust ei ole kõigil, aga on hea, kui on olemas viitepunkt, mille poole püüelda. Ma usun, et see võib olla väga palju rohkem kasulik, kui võiks arvata.

 

Dr Osorio: Väga hea, härra nõunik. Kui te lubate avada natuke zuumi ja panna kõik kooli tegevuse ja edastamise konteksti – siis meie oleme tunnustatud sihtasutus ja me saame patsientidel kodus käia ja saame patsiente vastu võtta, selles mõttes on meil kergem. Aga on kolleege, kellel seda võimalust ei ole.

J.L.Padilla: Teil ju vastuvõtt toimub?

Dr Osorio: Loomulikult toimub ja julged patsiendid ikkagi tulevad. Ja anname kõigile teada, et tegelikult oleme me avatud ja kõik võivad tulla. Loomulikult on patsientide hulk drastiliselt langenud meie vastuvõtus, nagu te teate seda ise ka. Igal pool on see nii. Te teate seda paremini kui mina.

Aga jätkumise aspekt – kuidas teha koolitust virtuaalselt, ka meie mõtleme mingite mudelite, foorumite peale. Ja kuidas teha kodust ravi? Kas võite midagi öelda selle kohta.

 

J.LPadilla: Kodus, loomulikult, kui inimene on nakatunud, siis peab kasutama vastavaid ennetamisvahendeid – maski, kindaid jne. See on normaalne. Kui ta on juba nakatunud.

Kui inimene ei ole nakatunud – me muidugi ei tea, kas äkki viirus inkubeerub või midagi – siis kasutada normaalseid, tavalisi hügieeninõudeid, mida me ikka kasutame nõela ja moxa juures. Peame ikkagi olema valmis. Kui me nakatume, siis loodame, et meie immuunsüsteem vastab ja saame edasi liikuda.

Ma usun, et me peame selle võimalusega arvestama, loomulikult.

 

Dr Osorio: Suur tänu, härra nõunik. Ma ei tea, kuidas meil ajaga on.

J.L.Padilla: Halvasti muidugi. Me peame nüüd lõpetama.

Dr Osorio: Järjekordselt oli heameel ja täname selgituste, täpsustuste eest...