Eesti
Neijingi Kool                                                            

TRADITSIOONILINE HIINA MEDITSIIN


Traditsioonilised tekstid paigutavad akupunktuuri ja moxibustsiooni Lääne tavateadmistega võrreldes väga erinevatele tasanditele. Hiljuti kuulutati need praktikad UNESCO poolt "Inimkonna Vaimseks Kultuuripärandiks"

Traditsiooniline Hiina Meditsiin on rohkem kui viie tuhande aasta tagune hinnaline pärand, mida pidevalt kaasajastatakse ja jätkuvalt uuritakse. Tulemused, mida nii pika aja jooksul tõestatud, esindavad vajalikku valikut inimkogukonna tõsiste terviseprobleemide lahendamiseks.
Traditsiooni õppimine ja uurimine viib meid teistsuguste kontseptsioonideni, mis lubavad anda teisi vastuseid meie kultuuri haigustele. WHO soovitab THM-i kohast kasutamist ja Põhja-Ameerika "Rahvuslikud Tervise Instituudid" ( National Institutes of Health, NIH) on andnud rohelise tule THM-i kasutamiseks erinevate patoloogiate puhul, avades ukse tuleviku-uuringutele, mis võivad kinnitada teisi kasutusi.

Traditsioonilise Hiina Meditsiini volikirjad ei luba, täna, temas kahelda.

Põhielemendid, mis väljendavad meie viisi akupunktuuri ja moxibustsiooni käsitleda, lähtuvad inimolendi määratlemisest valguse ühikuna; valgus väljendub kanalites puhangu- "Qi"- toimel, mis keskendub erinevatesse resonaatoritesse (akupunktuuri punktidesse). Meie õpetusele on iseloomulik eriti tähtsaks pidada Ida Traditsiooni poolt igale resonaatorile antud nime ja selle tähendust.

Arvame, et haiguse ajas inimese ravimisel, peab vältimatult vaatlema afektiivseid, emotsionaalseid, psüühilisi, jne., faktoreid, mis haigusele mõju avaldavad.

Inimese energeetiline käsitlemine universumi olendina on elustiil, viis kujutleda ennast tähise olendina. Kõik toetab pidevat ja igapäevast igavikku. Terve rännak, mis õpetajate taktikepi toel, võib tuua lavale vahetu, asjaliku, veendunud ja pidevas arengus tervendava tegevuse.